Epson SG-210SCH 150.0000ML0
SG-210SCH 150.0000ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 150.0000ML0
Brief Description
OSC XO 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 150.0000ML0.pdf
Availability of SG-210SCH 150.0000ML0
QUANTITY
SG-210SCH 150.0000ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 150.0000ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 150.0000ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)11mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 150.0000ML0
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 150.0000ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 150.0000ML0 Details Description
Related parts for SG-210SCH 150.0000ML0
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 440UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf