Epson SG-210SCH 150.0000ML3
SG-210SCH 150.0000ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 150.0000ML3
Brief Description
OSC XO 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 150.0000ML3.pdf
Availability of SG-210SCH 150.0000ML3
QUANTITY
SG-210SCH 150.0000ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 150.0000ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 150.0000ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)11mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 150.0000ML3
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 150.0000ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 150.0000ML3 Details Description
Related parts for SG-210SCH 150.0000ML3
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf