Epson SG-210SEB 6.5000MF5
SG-210SEB 6.5000MF5 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SEB 6.5000MF5
Brief Description
OSC XO 6.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SEB 6.5000MF5.pdf
Availability of SG-210SEB 6.5000MF5
QUANTITY
SG-210SEB 6.5000MF5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SEB 6.5000MF5
Internal Part NumberEIS-SG-210SEB 6.5000MF5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency6.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)1.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SEB 6.5000MF5
Related LinksSG-210SEB, SG-210SEB 6.5000MF5 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SEB 6.5000MF5 Details Description
Related parts for SG-210SEB 6.5000MF5
THERMISTOR 120 OHM 265V PTC datasheet.pdf
IC FILTER S-VIDEO DUAL 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 14POS 15AU datasheet.pdf