Epson SG-210SED 50.0000ML3
SG-210SED 50.0000ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SED 50.0000ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SED 50.0000ML3.pdf
Availability of SG-210SED 50.0000ML3
QUANTITY
SG-210SED 50.0000ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SED 50.0000ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210SED 50.0000ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Featured ProductSG-210 Series Crystal Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SED 50.0000ML3
Related LinksSG-210SED , SG-210SED 50.0000ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SED 50.0000ML3 Details Description
Related parts for SG-210SED 50.0000ML3
MOSFET N-CH 55V 100A ISOPLUS-220 datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 12 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V DO219-M datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14DIP datasheet.pdf
PROGRAMMING UNIT datasheet.pdf
INSERT ASSY PIN 60 POS A600 datasheet.pdf