Epson SG-210STF 14.7456ML
SG-210STF 14.7456ML picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 14.7456ML
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 14.7456ML.pdf
Availability of SG-210STF 14.7456ML
QUANTITY
SG-210STF 14.7456ML Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 14.7456ML
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 14.7456ML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 14.7456ML
Related LinksSG-210STF, SG-210STF 14.7456ML Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 14.7456ML Details Description
Related parts for SG-210STF 14.7456ML
RES SMD 60.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 25NS 48FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 6.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 43POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HDR 22POS datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf