Epson SG-210STF 16.6500ML3
SG-210STF 16.6500ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 16.6500ML3
Brief Description
OSC XO 16.65MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 16.6500ML3.pdf
Availability of SG-210STF 16.6500ML3
QUANTITY
SG-210STF 16.6500ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 16.6500ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 16.6500ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency16.65MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 16.6500ML3
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 16.6500ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 16.6500ML3 Details Description
Related parts for SG-210STF 16.6500ML3
IC DIGITAL POT 10K 16TP 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 60V 1A 6-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 520MA 680 MOHM datasheet.pdf