Epson SG-210STF 24.5760ML
SG-210STF 24.5760ML picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 24.5760ML
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 24.5760ML.pdf
Availability of SG-210STF 24.5760ML
QUANTITY
SG-210STF 24.5760ML Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 24.5760ML
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 24.5760ML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 24.5760ML
Related LinksSG-210STF, SG-210STF 24.5760ML Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 24.5760ML Details Description
Related parts for SG-210STF 24.5760ML
IC OPAMP VFB 240MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 2.7MHZ 14-DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ROLL PLNGR SPDT 10A datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 7-5NS 100BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf