Epson SG-210STF 25.0000MY0
SG-210STF 25.0000MY0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 25.0000MY0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 25.0000MY0.pdf
Availability of SG-210STF 25.0000MY0
QUANTITY
SG-210STF 25.0000MY0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 25.0000MY0
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 25.0000MY0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 25.0000MY0
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 25.0000MY0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 25.0000MY0 Details Description
Related parts for SG-210STF 25.0000MY0
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 120POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 56CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SP10T SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 150MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf