Epson SG-210STF 30.0000ML
SG-210STF 30.0000ML picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 30.0000ML
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 30.0000ML.pdf
Availability of SG-210STF 30.0000ML
QUANTITY
SG-210STF 30.0000ML Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 30.0000ML
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 30.0000ML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 30.0000ML
Related LinksSG-210STF, SG-210STF 30.0000ML Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 30.0000ML Details Description
Related parts for SG-210STF 30.0000ML
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A POWERDI5 datasheet.pdf
IC TOPFET HIGH SIDE SW D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
TV 37C 37#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(TWIN) PIN RE datasheet.pdf
3300UF 50V 22X40MM 85C 12000H datasheet.pdf