Epson SG-210STF 32.0000ML0
SG-210STF 32.0000ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 32.0000ML0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 32.0000ML0.pdf
Availability of SG-210STF 32.0000ML0
QUANTITY
SG-210STF 32.0000ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 32.0000ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 32.0000ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 32.0000ML0
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 32.0000ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 32.0000ML0 Details Description
Related parts for SG-210STF 32.0000ML0
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC PLL W/VCO 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.345" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.38K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf