Epson SG-210STF 33.3000ML
SG-210STF 33.3000ML picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 33.3000ML
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.3MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 33.3000ML.pdf
Availability of SG-210STF 33.3000ML
QUANTITY
SG-210STF 33.3000ML Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 33.3000ML
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 33.3000ML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency33.3MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 33.3000ML
Related LinksSG-210STF, SG-210STF 33.3000ML Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 33.3000ML Details Description
Related parts for SG-210STF 33.3000ML
REG 8V 1.75A 4.5/7VIN HORZ datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 500MA 0603 datasheet.pdf
ALLIGATOR CLIP/SPADE LUG BLK 36" datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD 1X2 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf