Epson SG-210STF 52.0000ML0
SG-210STF 52.0000ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 52.0000ML0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 52.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 52.0000ML0.pdf
Availability of SG-210STF 52.0000ML0
QUANTITY
SG-210STF 52.0000ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 52.0000ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 52.0000ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency52MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 52.0000ML0
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 52.0000ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 52.0000ML0 Details Description
Related parts for SG-210STF 52.0000ML0
CAP CER 3.3UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG FEMAL 7PIN PLAS SILVER datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A HNGE LVR datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 820K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.71KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf