Epson SG-210STF 54.0000ML3
SG-210STF 54.0000ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 54.0000ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 54.0000ML3.pdf
Availability of SG-210STF 54.0000ML3
QUANTITY
SG-210STF 54.0000ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 54.0000ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 54.0000ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 54.0000ML3
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 54.0000ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 54.0000ML3 Details Description
Related parts for SG-210STF 54.0000ML3
JUMPER-H1506TR/A3048R/H1504TR 2" datasheet.pdf
TERMINAL ENCLOSE SIDEMNT METAL datasheet.pdf
SENSOR VRS 5/8" HIGH OUT 190V datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 30POS datasheet.pdf
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
IC HEX INVERTER DIE datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf