Epson SG-310SCF 24.0000MC3
SG-310SCF 24.0000MC3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SCF 24.0000MC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SCF 24.0000MC3.pdf
Availability of SG-310SCF 24.0000MC3
QUANTITY
SG-310SCF 24.0000MC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SCF 24.0000MC3
Internal Part NumberEIS-SG-310SCF 24.0000MC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SCF 24.0000MC3
Related LinksSG-310SCF , SG-310SCF 24.0000MC3 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SCF 24.0000MC3 Details Description
Related parts for SG-310SCF 24.0000MC3
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR ETHERNET RJ45 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 250V 160A DO205AB datasheet.pdf
IC CK505 VREG/RES 56SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTLR 10A 38QFN datasheet.pdf