Epson SG-310SCF 24.5760ML0
SG-310SCF 24.5760ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SCF 24.5760ML0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SCF 24.5760ML0.pdf
Availability of SG-310SCF 24.5760ML0
QUANTITY
SG-310SCF 24.5760ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SCF 24.5760ML0
Internal Part NumberEIS-SG-310SCF 24.5760ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SCF 24.5760ML0
Related LinksSG-310SCF , SG-310SCF 24.5760ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SCF 24.5760ML0 Details Description
Related parts for SG-310SCF 24.5760ML0
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
DIGITAL MOD 8PORT 12IN 4OUT PNP datasheet.pdf
RES 562 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 100V X7S SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf