Epson SG-310SCN 24.0000MB3
SG-310SCN 24.0000MB3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SCN 24.0000MB3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SCN 24.0000MB3.pdf
Availability of SG-310SCN 24.0000MB3
QUANTITY
SG-310SCN 24.0000MB3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SCN 24.0000MB3
Internal Part NumberEIS-SG-310SCN 24.0000MB3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SCN 24.0000MB3
Related LinksSG-310SCN , SG-310SCN 24.0000MB3 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SCN 24.0000MB3 Details Description
Related parts for SG-310SCN 24.0000MB3
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC BUS SW I2C 2CH 14-SOIC datasheet.pdf
XFRMR MAGNT MOD 2PORT POE 10/100 datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
HANDHELD OTDR datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 1MM T/H datasheet.pdf