Epson SG-310SEF 25.0000ML3
SG-310SEF 25.0000ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SEF 25.0000ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SEF 25.0000ML3.pdf
Availability of SG-310SEF 25.0000ML3
QUANTITY
SG-310SEF 25.0000ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SEF 25.0000ML3
Internal Part NumberEIS-SG-310SEF 25.0000ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SEF 25.0000ML3
Related LinksSG-310SEF , SG-310SEF 25.0000ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SEF 25.0000ML3 Details Description
Related parts for SG-310SEF 25.0000ML3
IC XLATOR 8CH 1.2/5.5V 20TSSOP datasheet.pdf
SSD 16GB SCSI datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 3A datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT FH 60POS .050 VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 50W TO204AD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB R/A TIN datasheet.pdf
820UF 200V 25X50MM 105C 5000H datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 22UF 16V 10% X7R 1210 datasheet.pdf