Epson SG-51P 18.4320MC:ROHS
SG-51P 18.4320MC:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-51P 18.4320MC:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ CMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
SG-51P 18.4320MC:ROHS.pdf
Availability of SG-51P 18.4320MC:ROHS
QUANTITY
SG-51P 18.4320MC:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-51P 18.4320MC:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-51P 18.4320MC:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-51
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.780" L x 0.250" W (19.80mm x 6.36mm)
Height0.209" (5.30mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-51P 18.4320MC:ROHS
Related LinksSG-51P 18., SG-51P 18.4320MC:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-51P 18.4320MC:ROHS Details Description
Related parts for SG-51P 18.4320MC:ROHS
REG ISR 3A 5V ADJ HORZ SMD 12SIP datasheet.pdf
IC FPGA 260 I/O 352MBGA datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 11A 7.3 MOHM SMD datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY TFT LCD 40TQFN datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf