Epson SG-615P 12.0000MC0:ROHS
SG-615P 12.0000MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 12.0000MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 12.0000MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 12.0000MC0:ROHS
QUANTITY
SG-615P 12.0000MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 12.0000MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 12.0000MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 12.0000MC0:ROHS
Related LinksSG-615P 12., SG-615P 12.0000MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 12.0000MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 12.0000MC0:ROHS
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.23M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3732-A datasheet.pdf
SELF CLINGING GASKET HAN SIZE 16 datasheet.pdf
MIN D FE PCR 25 POLE FOR PCB _PL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MICRO 51C S 120" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SCR 1800V 2000A B-PUK datasheet.pdf