Epson SG-615P 18.4320MC3: ROHS
SG-615P 18.4320MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 18.4320MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 18.4320MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 18.4320MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615P 18.4320MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 18.4320MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 18.4320MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 18.4320MC3: ROHS
Related LinksSG-615P 18.4, SG-615P 18.4320MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 18.4320MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 18.4320MC3: ROHS
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 150MA 2.25 OHM datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 820MA 340 MOHM datasheet.pdf
LEAD ALLIG-R/A BAN PLUG BLK 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 600V TO-200AC datasheet.pdf