Epson SG-615P 20.0000MC3: ROHS
SG-615P 20.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 20.0000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 20.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 20.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615P 20.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 20.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 20.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 20.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615P 20.0, SG-615P 20.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 20.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 20.0000MC3: ROHS
CAP CER 680PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14H/MC14F/MDM14H datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 128POS STR datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL PUSH-PULL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf