Epson SG-615P 20.4800MB0: ROHS
SG-615P 20.4800MB0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 20.4800MB0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.48MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 20.4800MB0: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 20.4800MB0: ROHS
QUANTITY
SG-615P 20.4800MB0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 20.4800MB0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 20.4800MB0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20.48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 20.4800MB0: ROHS
Related LinksSG-615P 20.4, SG-615P 20.4800MB0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 20.4800MB0: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 20.4800MB0: ROHS
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC LCD COLUMN DRIVER 56-VSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1 OHM 1206 datasheet.pdf
MQS RECEPTACLE CONTACT datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
IC VOLT MONITR SGL 2.63V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP DWN/OFF/SLOW datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 6.4A 150 MOHM TH datasheet.pdf