Epson SG-615P 22.1184MC3: ROHS
SG-615P 22.1184MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 22.1184MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.1184MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 22.1184MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 22.1184MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615P 22.1184MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 22.1184MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 22.1184MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency22.1184MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 22.1184MC3: ROHS
Related LinksSG-615P 22.1, SG-615P 22.1184MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 22.1184MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 22.1184MC3: ROHS
THERMISTOR 470 OHM NTC SMT 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL 2CHAN 28SSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD W/BUFF 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC GATE MULT-FUNC CONFIG SC70-6 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO201AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf