Epson SG-615P 22.4000MC3: ROHS
SG-615P 22.4000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 22.4000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.4MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 22.4000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 22.4000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615P 22.4000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 22.4000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 22.4000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency22.4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 22.4000MC3: ROHS
Related LinksSG-615P 22.4, SG-615P 22.4000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 22.4000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 22.4000MC3: ROHS
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 1"X 36YD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 21A 125V datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR WHITE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT 24 CPR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FRAM 28TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf