Epson SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS
SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 1.8432MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCG 1., SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 1.8432MC3: ROHS
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
INSERT LC JACK COUPLER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 284K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
"MICRO 51C P 8"" RBW JACKS NI" datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MAIN DEVICE SUB ASSY 200A datasheet.pdf