Epson SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS
SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCG 12., SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 12.0000MC3: ROHS
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTLR MLT CONFG PWM 8SOIC datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY 1.8A 600VAC/DC datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1.2A 450 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC MEMS 1.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf
RES 34 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf