Epson SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS
SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 16.384MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCG 16., SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 16.3840MC3: ROHS
RES METAL OX 2W 82.5 OHM 1% AXL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 700V 11A TO220F datasheet.pdf
RES 13.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FITS 3/4IN ROUND 16-18 GA TUBE:Z datasheet.pdf
FIXED IND 4UH 6A 14 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
FIXED IND 230NH 62A 0.29 MOHM datasheet.pdf