Epson SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS
SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS
Related LinksSG-615PCG 24., SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 24.0000MC0: ROHS
CONN PLUG 8POS AWG26 R/ANGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL AUDIO 16-TQFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
XPC GAUGE VACUUM GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 132POS datasheet.pdf
CAP CER 360PF 200V NP0 1111 datasheet.pdf
RES 82 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf