Epson SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS
SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 66.6667MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency66.6667MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS
Related LinksSG-615PCN 66., SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCN 66.6667MB3: ROHS
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
IC DAC 13BIT OCTAL PAR 44-MQFP datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 2CH 36TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPEA 39POS datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC MCU 512KB 48MHZ EE 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1210 datasheet.pdf
FAN 24VDC 40X20MM 3WR datasheet.pdf