Epson SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS
SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS
QUANTITY
SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)28mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS
Related LinksSG-615PCW 33., SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCW 33.0000MB0: ROHS
AC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 750PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf