Epson SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS
SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)28mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS
Related LinksSG-615PCW 33., SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCW 33.3330MB3: ROHS
IC GATE NOR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 7/8" datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf