Epson SG-615PH 36.0000MC0:ROHS
SG-615PH 36.0000MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PH 36.0000MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PH 36.0000MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615PH 36.0000MC0:ROHS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-615PH 36.0000MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PH 36.0000MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PH 36.0000MC0:ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PH 36.0000MC0:ROHS
Related LinksSG-615PH 36., SG-615PH 36.0000MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PH 36.0000MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615PH 36.0000MC0:ROHS
CONN PLUG PHONE TINI BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 64-LQFP datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR DUAL 8USOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf