Epson SG-615T-28.322MC2
SG-615T-28.322MC2 picture photo
Mfg. Part Number
SG-615T-28.322MC2
Brief Description
OSC XO 28.322MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615T-28.322MC2.pdf
Availability of SG-615T-28.322MC2
QUANTITY
SG-615T-28.322MC2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615T-28.322MC2
Internal Part NumberEIS-SG-615T-28.322MC2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency28.322MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615T-28.322MC2
Related LinksSG-615T-, SG-615T-28.322MC2 Datasheet, Epson Distributor
SG-615T-28.322MC2 Details Description
Related parts for SG-615T-28.322MC2
CONN RCA PLUG W/STRAIN REL YEL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN SPLICE 20-24AWG THRU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 20MM datasheet.pdf
TERMINAL WTR 2.5 D- 2STB 6.9/2.3 datasheet.pdf
LAMINAT CONTINUOUS TAPE POLYESTE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf