Epson SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS
SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.318MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS
QUANTITY
SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.318MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS
Related LinksSG-636PCE 14., SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-636PCE 14.3180MC3: ROHS
RES SMD 4.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MODULE SDRAM 128MB 168UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/08/90LF 1.5 BK datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ESD SMOCK JCKT KNTTD CFFS PK XL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf