Epson SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS
SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS
QUANTITY
SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS
Related LinksSG-636PCE 14., SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-636PCE 14.7456MC3: ROHS
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 150V 0605 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 10-32 S STEEL 3/8" datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DOOR STEEL 48.8X18.8X0.53" GREY datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
16CC PICOFLEX 100MM LONG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MINI MAC APPLCTR SPR SABRE M TRM datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 20CIRC .375 datasheet.pdf
470UF 16V 10X10 datasheet.pdf