Epson SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS
SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS
QUANTITY
SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS
Related LinksSG-636PCE 32, SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-636PCE 32.7680MC0:ROHS
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3.3V 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
LED ROUND GRN GRN DIFF TAB TERM datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MNT datasheet.pdf