Epson SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS
SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS
QUANTITY
SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency4.9152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS
Related LinksSG-636PCE 4., SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-636PCE 4.9152MC3: ROHS
TERM BLOCK PCB 10POS 5.0MM GREEN datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMP 7NS ULTRA FAST 8TSSOP datasheet.pdf
CABLE CAT 6 DBL-SHIELDED YEL 20M datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 256BGA datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
PJ-PRO TNTK INK SET COLOR INK datasheet.pdf
RES 20.858K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf