Epson SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS
SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 98.304MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS.pdf
Availability of SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS
QUANTITY
SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-645
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)28mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS
Related LinksSG-645PCW 98., SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS Details Description
Related parts for SG-645PCW 98.3040MB3: ROHS
IC MCU OTP 32K ZIRC 44PLCC datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 3PHASE BUCK 40-QFN datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
IC COLOR SENSOR DGTL 6CHIPSCALE datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 152K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf