Epson SG-770SCD 62.5000M-L3
SG-770SCD 62.5000M-L3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-770SCD 62.5000M-L3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 62.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG-770SCD 62.5000M-L3.pdf
Availability of SG-770SCD 62.5000M-L3
QUANTITY
SG-770SCD 62.5000M-L3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-770SCD 62.5000M-L3
Internal Part NumberEIS-SG-770SCD 62.5000M-L3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-770
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency62.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-770SCD 62.5000M-L3
Related LinksSG-770SCD , SG-770SCD 62.5000M-L3 Datasheet, Epson Distributor
SG-770SCD 62.5000M-L3 Details Description
Related parts for SG-770SCD 62.5000M-L3
SCREWDRIVER SLOT 0.4X2.5MM 6.34" datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
IC BATT MON LI-ION HP 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 5W 5% CERAMIC VERT datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.2A STRAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
DISPLAY 14.2MM YELLOW 4DIGIT CA datasheet.pdf
37P MALE 1300PF SC 4-40 datasheet.pdf