Epson SG-770SCD 75.0000M-L3
SG-770SCD 75.0000M-L3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-770SCD 75.0000M-L3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG-770SCD 75.0000M-L3.pdf
Availability of SG-770SCD 75.0000M-L3
QUANTITY
SG-770SCD 75.0000M-L3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-770SCD 75.0000M-L3
Internal Part NumberEIS-SG-770SCD 75.0000M-L3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-770
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-770SCD 75.0000M-L3
Related LinksSG-770SCD , SG-770SCD 75.0000M-L3 Datasheet, Epson Distributor
SG-770SCD 75.0000M-L3 Details Description
Related parts for SG-770SCD 75.0000M-L3
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR 4.7K OHM NTC SMT 0603 datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 4AWG #10 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 300KSPS 16QSOP datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 315MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15C P 12" WHT JACKS datasheet.pdf