Epson SG-770SCD 98.3040M-L3
SG-770SCD 98.3040M-L3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-770SCD 98.3040M-L3
Brief Description
OSC XO 98.304MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG-770SCD 98.3040M-L3.pdf
Availability of SG-770SCD 98.3040M-L3
QUANTITY
SG-770SCD 98.3040M-L3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-770SCD 98.3040M-L3
Internal Part NumberEIS-SG-770SCD 98.3040M-L3
FamilyOscillators
SeriesSG-770
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency98.304MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-770SCD 98.3040M-L3
Related LinksSG-770SCD , SG-770SCD 98.3040M-L3 Datasheet, Epson Distributor
SG-770SCD 98.3040M-L3 Details Description
Related parts for SG-770SCD 98.3040M-L3
CONN MOD PLUG 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
BLUE LIGHT 48 datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 24.89MM datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 CLR 14X6" datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2A S-MINI datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf