Epson SG-8003CA-SDM
SG-8003CA-SDM picture photo
Mfg. Part Number
SG-8003CA-SDM
Brief Description
OSC CMOS PROG 2.5V ST SMD
Datasheet Download
SG-8003CA-SDM.pdf
Availability of SG-8003CA-SDM
QUANTITY
SG-8003CA-SDM Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-8003CA-SDM
Internal Part NumberEIS-SG-8003CA-SDM
Available Frequency Range1MHz ~ 166MHz
FunctionStandby
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)15mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.055" (1.40mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-8003CA-SDM
Related LinksSG-800, SG-8003CA-SDM Datasheet, Epson Distributor
SG-8003CA-SDM Details Description
Related parts for SG-8003CA-SDM
IC FLASH 16MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CORD BANA PLUG R/A PATCH 4" RED datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 1GB 184-DIMM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE 800A 600VAC NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V 20% BX 1808 datasheet.pdf
LED ROUND 18W 5000K 120VAC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf