Epson SG-8003CA-SEM
SG-8003CA-SEM picture photo
Mfg. Part Number
SG-8003CA-SEM
Brief Description
OSC CMOS PROG 1.8V ST SMD
Datasheet Download
SG-8003CA-SEM.pdf
Availability of SG-8003CA-SEM
QUANTITY
SG-8003CA-SEM Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-8003CA-SEM
Internal Part NumberEIS-SG-8003CA-SEM
Available Frequency Range1MHz ~ 166MHz
FunctionStandby
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)10mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.055" (1.40mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-8003CA-SEM
Related LinksSG-800, SG-8003CA-SEM Datasheet, Epson Distributor
SG-8003CA-SEM Details Description
Related parts for SG-8003CA-SEM
IDC CABLE - MKR34K/MC34M/MCE34K datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 20mA Backlight, Camera Flash 10-TMLF (2x2) datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf