Amphenol Industrial SG3100E12S-1S
SG3100E12S-1S picture photo
Mfg. Part Number
SG3100E12S-1S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 2C 2#16S SKT RECP
Datasheet Download
SG3100E12S-1S.pdf
Availability of SG3100E12S-1S
QUANTITY
SG3100E12S-1S Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3100E12S-1S
Internal Part NumberEIS-SG3100E12S-1S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3100E12S-1S
Related LinksSG3100, SG3100E12S-1S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3100E12S-1S Details Description
Related parts for SG3100E12S-1S
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 115V datasheet.pdf
CARD GUIDE datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP RATIO SOT23 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD5764 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
XCX DIFF GAUGE VACCUM GAUGE datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 200V TO-220AC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 7.5UH 155MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
VARISTOR 11V 1A 0201 datasheet.pdf
STRATO THERM RING 16-14 6 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf