Amphenol Industrial SG3102E16-59P
SG3102E16-59P picture photo
Mfg. Part Number
SG3102E16-59P
Brief Description
ER 4C 4#12 PIN RECP
Datasheet Download
SG3102E16-59P.pdf
Availability of SG3102E16-59P
QUANTITY
SG3102E16-59P Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3102E16-59P
Internal Part NumberEIS-SG3102E16-59P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3102E16-59P
Related LinksSG3102, SG3102E16-59P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3102E16-59P Details Description
Related parts for SG3102E16-59P
IDC CABLE - MPL36K/MC37M/MPL36K datasheet.pdf
TRANS NPN 65V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE STD FLORESC GRN 11.5" datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 1" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
SITE LICENSE 2D EDGE DETEC ECP2M datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
33+33 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf