Amphenol Industrial SG3102E24-67PW
SG3102E24-67PW picture photo
Mfg. Part Number
SG3102E24-67PW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 19C 19#12 PIN RECP BOX
Datasheet Download
SG3102E24-67PW.pdf
Availability of SG3102E24-67PW
QUANTITY
SG3102E24-67PW Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3102E24-67PW
Internal Part NumberEIS-SG3102E24-67PW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3102E24-67PW
Related LinksSG3102E, SG3102E24-67PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3102E24-67PW Details Description
Related parts for SG3102E24-67PW
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 12POS R/A .155" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 120LQFP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 5W T18 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO216 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 50V AXIAL datasheet.pdf