Amphenol Industrial SG3106E28-84S
SG3106E28-84S picture photo
Mfg. Part Number
SG3106E28-84S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 9C 9#8 SKT PLUG
Datasheet Download
SG3106E28-84S.pdf
Availability of SG3106E28-84S
QUANTITY
SG3106E28-84S Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3106E28-84S
Internal Part NumberEIS-SG3106E28-84S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3106E28-84S
Related LinksSG3106, SG3106E28-84S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3106E28-84S Details Description
Related parts for SG3106E28-84S
IC TRNSLATR QUAD TTL-MECL 20PLCC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.7V SC-82AB datasheet.pdf
FLACHSTECK 4,8 SPEZ datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 14MM 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf