Amphenol Industrial SG3108E22-23S
SG3108E22-23S picture photo
Mfg. Part Number
SG3108E22-23S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 8C 8#12 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
SG3108E22-23S.pdf
Availability of SG3108E22-23S
QUANTITY
SG3108E22-23S Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3108E22-23S
Internal Part NumberEIS-SG3108E22-23S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3108E22-23S
Related LinksSG3108, SG3108E22-23S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3108E22-23S Details Description
Related parts for SG3108E22-23S
RES ARRAY 2 RES 22K OHM 0606 datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 28MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 20A 32VDC datasheet.pdf
GEARMOTOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
PACK ROUND 1POS 90MM DIA 22MM H datasheet.pdf