Epson SG5032CAN 11.059200M-TJGA3
SG5032CAN 11.059200M-TJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CAN 11.059200M-TJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CAN 11.059200M-TJGA3.pdf
Availability of SG5032CAN 11.059200M-TJGA3
QUANTITY
SG5032CAN 11.059200M-TJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CAN 11.059200M-TJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CAN 11.059200M-TJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency11.0592MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CAN 11.059200M-TJGA3
Related LinksSG5032CAN 11., SG5032CAN 11.059200M-TJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CAN 11.059200M-TJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CAN 11.059200M-TJGA3
FAN AXIAL 60X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
MOTOR CONTROLLER LITTLE STEP-U datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 8.2V SOT663 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMB datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CBL 38POS 0.5MM JMPR TYPE D 10" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf