| Internal Part Number | EIS-SG5032CAN 14.745600M-TJGA3 | |
| Standard Package | 250 | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Oscillators | |
| Series | SG5032 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Type | XO (Standard) | |
| Frequency | 14.7456MHz | |
| Function | Standby (Power Down) | |
| Output | CMOS | |
| Voltage - Supply | 1.6 V ~ 3.6 V | |
| Frequency Stability | ±50ppm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Current - Supply (Max) | 3mA | |
| Ratings | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.051" (1.30mm) | |